Praguloms ir kita

PRIEMONĖ NUO PRAGULŲ IR KITOS SLAUGOS PRIEMONĖS

Tik niekados neglobojęs ligonio žmogus drįstų pasigirti žinąs, kaip reikia slaugyti sergantįjį. Kiekvienas, rūpinęsis negalios prislėgtu artimuoju,  pripažins, kad ligonio slauga – daug kantrybės ir žinių reikalaujanti sritis.

PRAGULOS

 

Iš patalo nepakylantiems ligoniams gresia ir dar viena problema – pragulos. Oda po sauskelnėmis yra silpnesnė, plonesnė, jautresnė, ją labiau dirgina šlapimas. Tokia terpė labai palanki praguloms atsirasti. Todėl itin svarbu tinkamai prižiūrėti slaugomų ligonių odą.
Specialios TENA odos priežiūros priemonės gali padėti išvengti šios problemos.

 

TENA Wash Cream – specialus pragulų profilaktikai skirtas kremas. Nuėmus nešvarias sauskelnes, nuo kūno esamus nešvarumus nuvalyti su ant popierinio rankšluoščio užpurkšto trupučiu TENA Wash Cream’o. Nuvalymo procesą kartoti tiek, kol bus visiškai švaru. Prieš uždedant naujas švarias  sauskelnes TENA Wash Cream’u ištepti slaugomo ligonio dubenį (sėdmenis ir kirkšnis). Tada atsiranda nuo dirginančio šlapimo poveikio odą apsauganti plėvelė. Taip pat galima tepti pacientams odos raukšles, linkusias iššusti ar nuo svorio ,,prakiurti” – kulnus, nugarą, pečius, alkūnes, sėdmenis ypač ties uodegikauliu, klubų kaulų sritis, kirkšnis, po krūtimis, pažastis, pėdas, visą kūną. Be to, tepant kremą šiek tiek masažuojama ir pati oda – tai gulinčiam žmogui irgi labai svarbu bei reikalinga. TENA Wash Cream parduodamas 250 ml tūbelėje arba 1 l butelyje su dozatoriumi. Šis švelnus muilo ir vandens pakaitalas valo ir saugo net gležniausią odą. Jo nereikia nuplauti.

Ir svarbiausia ligonį reikia dažnai vartyti nuo šono ant kito šono. Paremkite su paramstukais užpildytais grūdais.

TENA Wet Wipe – tai minkštos servetėlės, kurių sudėtyje nėra alkoholio. Specialaus pluošto servetėlės pašalina nešvarumus, švelniai valo ir drėkina odą.

TENA Bed Protection apsauginės paklodės naudojamos čiužiniui ar lovai apsaugoti. Yra įvairių dydžių bei sugeriamumo laipsnių paklotų. Pakloto viduje esanti medžiaga sugeria šlapimą ir paviršius lieka sausas. Plastikinis apatinis sluoksnis nepraleidžia šlapimo.

TENA gaminių seriją, skirtą šlapimo nelaikantiesiems, sudaro visos būtinos priežiūros priemonės: sauskelnės, įklotai, sugeriantys paklotai, odos priežiūros (kosmetikos) priemonės. Tobulindami savo produktus, TENA gamintojai nuolat bendrauja tiek su vartotojais, tiek su ligonius prižiūrinčiais asmenimis. Taip užtikrinama nepriekaištinga gaminių kokybė, ekonomiškumas, patogumas bei paprastumas juos naudojant.

TENA gaminiai greitai sugeria ir sulaiko šlapimą viduje, todėl paviršius išlieka sausas ir oda nedirginama. Visi TENA gaminiai turi sistemą, apsaugančią nuo nemalonaus kvapo atsiradimo.

Daugiau informacijos apie TENA gaminių asortimentą bei šlapimo nelaikymą galite gauti paskambinę nemokamu TENA infolinijos telefonu 8 800 73131 arba rasti interneto svetainėje www.tena.lt . Čia taip pat galima užsisakyti NEMOKAMĄ pageidaujamo produkto pavyzdį.