Augalai ir sveikata

Obuoliai – skanūs cholesterolio naikintojai. Padeda virškinti, Apsaugo nuo vėžio.

Spanguolės – gydo peršalimo ligas, skorbuta, denzifekuoja žaizdas. Šios uogos rekomenduojamos ir vyresnio amžiaus žmonėms, kadangi turi daug flavonoidų ir polifenolių, kurie mažina vadinamojo blogojo cholesterolio kiekį kraujyje, padeda apsaugoti nuo širdies ir kraujagyslių ligų, lėtina aterosklerozę. Spanguolėse yra organinių rūgščių, fruktozės, gliukozės, pektinų, vitaminų P, B1, B2, B6, C, PP, įvairių mineralinių medžiagų – kalio, kalcio, cinko, vario, stroncio, fosforo, geležies, aliuminio, boro, mangano, nikelio – viso 25 cheminiai elementai. Kadangi žmogaus organizmas gerai pasisavina spanguolėse esančias mineralines medžiagas, jas naudinga vartoti nuolat, saikingais kiekiais.

Žemuogės – 12-os dienų gydymas žemuogėmis gali būti prevencija ir taip pat gydymas diabeto, podagros, aterosklerozės, aukšto cholesterolio lygio. Palengvins reumatą. Tuo metu nevalgant mėsos, gydymas bus dar veiksmingesnis. Gaivina karštą dieną, mažina nuovargį.  Uogų ir lapelių arbatos gydo nuo peršalimo žiemą. Užpilti ir palikti 20 min.

Mėlynės – gausu antioksidantų, kurie neutralizuoja vieną iš streso hormonų – kartizolį.

Šokoladas – Turbūt kiekviena pasakys, kaip yra pasakiška mėgautis gardžiu šokoladu. Svarbu paminėti, kad kuo šokoladas yra tamsesnis, tuo jis organizmui naudingesnis. Patartina rinktis tokį šokoladą, kuris turi ne mažiau 70 proc. kakavos.

Putinas Putino uogų minkštime yra daug vitaminų C ir P, todėl jos valgomos, jei organizmui trūksta vitaminų. Jose taip yra organinių rūgščių, pektinų, karotino ir rauginių medžiagų.


Žemuoginė avietė -tai aviečių rūšis, natūraliai paplitusi tolimuose rytuose.

 

Juodieji serbentai –  Juodieji serbentai yra vienos naudingiausių uogų. Šiose uogose yra biologiškai veiklių medžiagų, kurios teigiamai veikia žmogaus organizmą, o svarbiausia tai, kad naudingas yra beveik visas augalas – uogos, lapai ir pumpurai. Įvairių ligų gydymui ir kosmetikoje naudojami šių augalų lapai, žiedai, pumpurai, o kartais ir jaunos šakelės. Serbentuose yra vitamino C, B1, B2, B6, B9, D, E, K, flavonoidų, rauginių medžiagų, baltymų, glikozidų, eterinių aliejų ir cukraus (daugiausia gliukozės ir fruktozės). Juodieji serbentai labiausiai vertinami dėl didelio vitaminų kiekio, kadangi jis stiprina imuninę sistemą ir sumažina širdies ligų tikimybę. Per dieną suvartojus 50 g serbentų, organizmas yra visiškai aprūpinamas reikiamu kiekiu vitamino C ir P, todėl šios uogos yra rekomenduojamos vaikams senyviems žmonėms bei nusilpusiems po sunkių ligų žmonėms. Vitaminas C taip pat yra naudingas moterims, kurias kamuoja menopauzės problemos.

Pomidorai – Mokslininkai teigia, kad reguliariai vartojant pomidorų sultis galima išvengti vėžio. Pomidorams sodrią raudoną spalvą suteikia likopenas, kuris yra labai naudingas žmogaus organizmui. Ši medžiaga yra profilaktinė priemonė nuo daugelio ligų ir stiprina imuninę sistemą. Pomidorų sultyse yra geležies, kalio, karotino ir fosforo šaltinis bei vitamino A ir C. Išgėrus stiklinę šių sulčių, organizmas aprūpinamas puse vitamino A ir  C dienos normos bei padeda išvengti avitaminozės. Suvalgę vieną porciją pomidorų, gaunate 2 g skaidulų, o tai  sudaro 7 proc. kasdienės rekomenduojamos paros normos. Pomidorus sudaro net 95 proc. vandens, todėl normalizuoja žarnyno veiklą. Verta žinoti, kad visi vaisiai ir daržovės, įskaitant ir pomidorus, palankiai veikia esant aukštam kraujo spaudimui, padidėjusiam cholesterolio kiekiui, sergant širdies kraujagyslių ligomis.

Lašiša – Atlikti tyrimai parodė, kad omega-3 riebalų rūgštys, kurių yra gausu lašišoje, gali padėti išvengti streso. Visa tai dėl to, kad tokiu būdu yra didinamas, jau minėto, serotonino kiekis.