Šlapimo nelaikančių ligonių priežiūra reikalauja daug ištvermės, jėgų. Daugiausia problemų kyla su iš patalo nepakylančiais ligoniais bei jų slaugymu. Tokiu atveju sauskelnės- paprasčiausia ir ekonomiškiausia išeitis. Kartais atrodo, kad skalbti patalynę – pigiau. Paskaičiuokim.
Ligoniui būtina paklodė, antklodė su užvalkalu, pižama. Stengdamiesi ligoniui suteikti bent minimalų komfortą, per dieną mažiausiai 3 kartus privalėsime pakeisti lovos skalbinius. Bus dienų, kai tai reikės padaryti ir 5, o gal ir dar daugiau kartų. Dabar pažiūrėkime, kiek atsieina viso to skalbimas. Vieną kartą perklojamos lovos bei ligonio skalbiniai sveria ne mažiau kaip 2,5 kg. Pačios pigiausios skalbimo paslaugos – 1,5 Lt už vieną kilogramą. Nėra paprasta ir kiekvieną dieną išdžiovinti tiek skalbinių, juos išlyginti.
Be to, taip dažnai skalbiama patalynė gerokai greičiau susidėvi. Už vienam skalbimui išleistus pinigus puikiausiai galėtume nupirkti dvejas sauskelnes ir visą dieną ligonį išsaugotume sausą.
Dar vienas tokio sprendimo privalumas – ligoniui dėvint sauskelnes patalpose nesijaučia nemalonaus šlapimo kvapo.
Iš patalo nepakylantiems ligoniams gresia ir dar viena problema – pragulos. Oda po sauskelnėmis yra silpnesnė, plonesnė, jautresnė, ją labiau dirgina šlapimas. Tokia terpė labai palanki praguloms atsirasti. Todėl itin svarbu tinkamai prižiūrėti slaugomų ligonių odą.
Specialios odos priežiūros priemonės gali padėti išvengti šios problemos. TENASET washcream– specialiai pragulų profilaktikai skirtas kremas.
Slaugančio personalo tai yra vertinama kaip reikalaujantis fizinės ištvermės vienas iš nemaloniausių darbų. Sauskelnių naudojimas palengvina tokių ligonių priežiūra. Teisingai parinkus sauskelnes priežiūra tampa pigesne.
Tam kad surasti jums optimalų variantą, reikia atkreipti dėmesį į ligonio svorį, judrumą, šlapimo nesulaikymo laipsnį, naudojamus vaistus, ligonio odos būklę.
Tačiau sauskelnių yra labai įvairių ir jas reikia ligoniui ir sau prisitaikyti.